WCAG

70lat

 

21 maja 2016r.  odbyły się uroczystości 70 - lecia powstania naszej szkoły. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Józefa w Bystrej. Mszy św. Koncelebrowali ks. Stanisław Leśniak, proboszcz miejscowej parafii i ks. Wojciech Reciak, katecheta ZSCKR, który wygłosił okolicznościowe kazanie.  Po niej zaproszeni goście i absolwenci przeszli do Domu Ludowego  na okolicznościową akademię i montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów. Józef Warchoł, dyrektor Zespołu Szkół powitał licznie zgromadzonych gości i absolwentów. Pośród nich znaleźli się m.in.  z p. Ewa Markowska-Bzducha, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Jakubik zastępca dyrektora ds. Oświaty Rolniczej, Piotr Serafin, dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Krakowie,  Karol Górski, starosta gorlicki, Ryszard Guzik, wójt Gminy Gorlice,  Bogusław Telega i Mirosław Waląg z  powiatowego biura  Małopolskiego Oddziału  Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Stanisław Kaszyk prezes LGD Beskid Zielony, Władysław Korbielak z gorlickiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Stanisław Bystrowicz ostatni  dyrektor Technikum Rolniczego w Bystrej, Wojciech Pękala dyrektor ZSCKR w Hańczowej ,Ewa Magiera dyrektor ZS w Bystrej  Janina Fugiel, emerytowana nauczycielka i prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Gminy Gorlice, ks. Stanisław  Leśniak, proboszcz parafii w Bystrej i ks. Wojciech Reciak katecheta, Henryk Masłowski , przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. W imieniu poseł Barbary Bartuś głos zabrał Janusz Augustowski radny Rady Powiatu Gorlickiego

Pani Ewa Markowska – Bzducha odczytała list gratulacyjny w imieniu Krzysztofa Jurgiela Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz zabrała głos we własnym imieniu. Po niej głos zabrali zaproszeni goście i absolwenci zacnej Jubilatki., m.in. Franciszek Tomaszkiewicz i Józef Radzik, Zofia Masztafiak, Piotr Serafin.  Odczytano także listy absolwentów, którzy nie mogli przybyć na tę uroczystość m.in. o. misjonarza Stanisława Glisty, który obecnie przebywa w Taszkiencie.  Historię szkoły przedstawili  w krótkiej inscenizacji teatralnej uczniowie naszej szkoły:  Anna Tokarz z  kl. I i Adrian Mucha z kl. III Technikum Architektury Krajobrazu.  Uczennica Katarzyna Zieleń wystąpiła z recitalem piosenek z tamtych lat. Po uroczystościach absolwenci przeszli do szkoły na piknik i spotkania towarzyskie w klasach. Do tańca przygrywał zespół muzyczny, który towarzyszył uczestnikom do białego rana.

Film zrealizowany przez RTVG

70 lat
70 lat ZSCKR w Bystrej

Przygotowania:

70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
70 lat minęło - przygotowania
Uroczystość:
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
70 lat minęło
 

Back to top