XXXII Agropromocja to największa cykliczna wystawa rolnicza w Małopolsce. Tegoroczna edycja odbyła się 7-8 września w Starym Sączu. Jest to miejsce spotkań dla branży rolniczej, ale także okazja dla mieszkańców miast i rodzin z dziećmi do bezpośredniego kontaktu z rolnictwem, produktami tradycyjnymi oraz zwierzętami hodowanymi na obszarach wiejskich. Na wystawie jak co roku prezentujemy nasze stoisko informacyjno – marketingowe, przedstawiające kierunki kształcenia, dorobek dydaktyczno –wychowawczy oraz bieżące wydarzenia z życia społeczności szkolnej.
Promujemy także produkt ekologiczny, jakim jest orkisz uprawiany w szkolnym gospodarstwie. Przykuwa on sporo uwagi zwiedzających ze względu na prozdrowotne walory tego zboża, technologie uprawy i zbioru. Interesujące jest dość skomplikowane „obłuszczania ziarniaka” co ogranicza uprawę tego zboża - ZSCKR w Bystrej może się pochwalić posiadaniem takiego wyjątkowego urządzenia, niezbędnego do pozyskiwania ziarna.
Wystawa to także możliwość zebrania pomysłów i wzorców innowacji do przeniesienia na podwórko szkolne, aby się rozwijać i lepiej uczyć.
Mirosław Sroka












WCAG 2.1